O centru

Historie klubu FCB sahá do roku 2009, kdy se skupině tehdy ještě začínajících brněnských fotbálkářů přestal líbit tradiční způsob konání fotbálkových událostí (ligové zápasy/turnaje), který se v drtivé většině odehrával v zakouřených prostorách restaurací. Zároveň sehrála významnou roli myšlenka, oprostit se od zaběhlé formy placení stolního fotbálku, jež spočívá v placení každého odehraného míčku a nahradit ji formou paušální, která je mimo jiné daleko vstřícnější jak k hráčům, kteří s fotbálkem začínají a potřebují si vyzkoušet spousty nových střel, tak k hráčům, jenž chtějí hrát na profesionální úrovni a jejichž potřeba zvyšování preciznosti provedených triků roste téměř exponenciálně. Oba zmíněné typy hráčů se tak neobejdou bez možnosti trénovaní, kdy nemusí platit za každý vstřelený míček.

Slovo dalo slovo a během letních prázdnin roku 2010 byly zakoupeny první 3 stolní fotbálky a domluveno místo, které mělo sloužit ze začátku pouze jako provizorní, avšak jehož potenciál se nakonec ukázal jako více než dobrý. Během roku byla provedena potřebná úprava prostor do finální podoby a klub oficiálně otevřen.

Za dobu působení klubu byl založen prvoligový tým, který skončil v sezóně 2010/11 na druhém místě v Brněnské lize, které již pár let dominují několikanásobní mistři republiky ze Žďáru nad Sázavou. Mezi individuální úspěchy našich hráčů spadá dvojnásobné (2011,2012) reprezentační působení na finálním mistrovství světa ve Francii, titul vice-mistr světa 2011 v kategorii rookie singles na stole Garlando, titul mistrů republiky 2011 na stole Bonzini a spousty dalších marginálnějších vítězství na krajské či městské úrovni.

Komentáře nejsou povoleny.